f

Organizacja imprez dla firm to nasza pasja, którą pragniemy podzielić się z Państwem. Zainteresowanych zapraszamy do lektury poniższych artykułów.


Piknik firmowy – przepis na udaną imprezę: catering

Jednym z najważniejszych elementów podczas każdego pikniku firmowego jest catering. Przy wyborze dostawcy bierzemy pod uwagę jego doświadczenie przy organizacji podobnych imprez firmowych oraz referencje. Korzystamy z usług sprawdzonych podwykonawców, którzy stawiają zawsze na wysoką jakość i sprawną obsługę.

Wielokrotnie pikniki realizowane są w miejscach nietypowych, które nie ułatwiają organizacji cateringu. Często odbywają się one na uboczu, w otoczeniu leśnym. To wyzwania, którym należy sprostać. Ważne jest wówczas odpowiednie zabezpieczenie logistyczne przedsięwzięcia, zapewnienie namiotów cateringowych, parasoli piwnych, ław biesiadnych etc.

Przygotowując catering na piknik nie można zapomnieć również o estetyce potraw i dekoracjach stanowisk. Pamiętajmy o tym, że każdy z nas najpierw widzi i czuje zapach przygotowanych dań, a na samym końcu je degustuje i ocenia ich smak. Jeżeli całość jest właściwie skomponowana to czujemy się syci i szczęśliwi!

Piknik firmowy – przepis na udaną imprezę: pokazy laserowe

Jak zorganizować piknik firmowy, który zachwyci zaproszonych gości?

Jednym z pomysłów może być przeprowadzenie w finale imprezy plenerowego pokazu laserowego.

Pokazy takie odbywają się w całkowitych ciemnościach, po zapadnięciu zmroku.

Show składa się z kilku części, wśród których bardzo ważna jest część graficzna wyświetlana na różnych płaszczyznach – budynku, ekranie wodnym, a nawet koronach drzew. Podczas tego typu prezentacji rysowanych przy użyciu wiązek laserowych pojawiają się animacje nawiązujące do konkretnej branży i tematyki pikniku, logotypy i hasła reklamowe.

Przeprowadzając pokazy laserowe nawet dla kilkutysięcznej publiczności dbamy o najdrobniejsze detale, dzięki temu są one zapierającymi dech w piersiach, wspaniałymi spektaklami.

Piknik firmowy – przepis na udaną imprezę: atrakcje dla dzieci

Uczestnikami pikników firmowych są bardzo często dzieci pracowników. Proponowane przez nas animacje dostosowywane są do ich wieku i oczekiwań. W towarzystwie animatorów przebranych za postaci z ulubionych bajek, przeniesione do kolorowego świata zabawek, maluchy czują się wyjątkowo, a ich rodzice mają pewność, że dzieci są pod profesjonalną opieką.

W rytmie muzyki, w śpiewie i tanecznych harcach dzieci odkrywają swoje zdolności artystyczne. W zabawach plastycznych wzrastają w nich talenty malarskie i mogą poczuć się jak prawdziwi projektanci ozdób czy mali architekci. W innych grach z kolei spełniają swe marzenia o zostaniu mistrzami sportu.

Podczas organizowanych przez nas pikników milusińscy biorą udział m.in. w malowaniu buziek, budowaniu wieży z tekturowych klocków, w znanych i popularnych grach ogrodowych takich jak kręgle czy bierki. Najmłodszych uczestników pikniku zapraszamy również do zabaw z chustą animacyjną, która budzi ich ciekawość i chęć do zabawy. W trakcie pikników dzieci mają okazję wziąć udział w budowie baśniowego zamku z kolorowych kartonów, wyścigach w kolorowych workach, czy też ułożyć mega puzzle, poznają również fascynujący świat nauki. Naszym małym naukowcom proponujemy zabawy z chemią, fizyką i cybernetyką. Od lat niezmienną popularnością cieszą się tzw. dmuchańce, czyli urządzenia rekreacyjne takie jak zjeżdżalnie, dmuchane zamki, trampoliny etc.

Multimedia podczas eventu

Rola nowoczesnych technologii we współczesnym społeczeństwie

Żyjemy w świecie nowoczesnych technologii, które są obecne w każdej dziedzinie i branży.
Klienci oczekują od producentów i dostawców usług nie tylko najwyższej jakości, która powinna być standardem, ale przede wszystkim kreatywnych pomysłów i rozwiązań. Klienci chcą być zaskakiwani nowoczesną i dogodną formą dostawy, unikalnym opakowaniem, sposobem komunikowania się firmy z otoczeniem, etc. W ten nurt doskonale wpisuje się proponowana przez nas wizja wydarzeń marketingowych.

W dobie elektronicznych wiadomości, telefonów komórkowych, telekonferencji nie można zaniedbywać bezpośrednich relacji z klientami i pracownikami. Doskonałą okazją do spotkania się zarządu firmy z otoczeniem wewnętrznym i zewnętrznym przedsiębiorstwa jest np. rocznica funkcjonowania firmy, wprowadzenie nowej usługi lub produktu, otwarcie kolejnego oddziału lub siedziby.
Podczas eventu firma może nie tylko zaprezentować się z jak najlepszej strony, ale również przedstawić wizje funkcjonowania w przyszłości. Wzięcie udziału w wydarzeniu firmowym powinno być dla zaproszonych gości korzyścią samą w sobie. Uczestnicy otrzymają bowiem podczas eventu rzecz najważniejszą we współczesnym świecie – rzetelną i sprawdzoną informację.
Doświadczeni bywalcy tego rodzaju spotkań oczekują pojawienia się nowinek i poznania trendów. Jest tu zatem sporo przestrzeni do działania dla firm multimedialnych i agencji eventowych, które wiedzą jak wykorzystać nowoczesne technologie do osiągania zamierzonych efektów.

Multimedia – jak właściwie je wykorzystywać?

Świadomy klient wymaga od oprawy multimedialnej naprawdę wiele. Istotne jest oczywiście stworzenie wyjątkowego nastroju w przestrzeni, w której odbywa się event. Wykorzystywane tu są urządzenia oświetleniowe, projektory, ścianki multimedialne, lasery, nagłośnienie etc. Najważniejszym zadaniem dla multimediów jest jednak przedstawienie nowych produktów i usług w innowacyjny sposób, zapewniając im przy tym wyjątkową oprawę. W świecie, gdzie jak już wspominaliśmy najbardziej liczy się informacja, sztuką jest przedstawienie nowych idei w zrozumiały sposób. W tym celu posługujemy się przejrzystymi prezentacjami multimedialnymi, animacją, krótkimi filmami i klipami. Klienci oczekują od nas tego, że doradzimy im na każdym etapie przygotowania wydarzenia, pomożemy dobrać środki, by komunikacja z uczestnikami imprezy była skuteczna.

Jak zwiększyć atrakcyjność konferencji w mieście?

Organizacja konferencji kojarzy nam się z panelami i wykładami, podczas których zajmujemy się merytoryką danego zagadnienia. Proponujemy wiele możliwości urozmaicenia czasu uczestnikom konferencji, tak żeby po jej zakończeniu wyjechali do domów z wiedzą nabytą podczas szkolenia, ale również mile wspominali pobyt w odwiedzonym mieście biorąc udział w zaproponowanych atrakcjach.

Jednym z pomysłów na urozmaicenie konferencji jest gra miejska – AGENT. W oparciu o przygotowany scenariusz i atrakcje uczestnicy poznają miasto w niestandardowy sposób, rozwiązując różnego rodzaju zadania związane z danym miejscem. Gra jest świetnym sposobem na integrację wszystkich uczestników (również obcokrajowców)!

Równie atrakcyjnym pomysłem może okazać się event polegający na nagrywaniu teledysków do przebojów muzyki rozrywkowej. Uczestnicy imprez uwielbiają przy tym wykazywać się kreatywnością, zdolnościami interpretacyjnymi i otwartością na nowe wyzwania. Praca na planie firmowych aktorów i reżyserów, stanowi znakomitą formę integracji. Wspólne tworzenie filmu, dyskusje, podejmowanie decyzji pozwala na wyzwolenie nieograniczonych pokładów inwencji, zwłaszcza, że efektem jest profesjonalnie zmontowany teledysk, który będzie miał swoją premierę podczas kolacji.

Rozwiązaniem może być również wykorzystanie atrakcji kulturalnych i sportowych oferowanych przez dane miasto, takich jak premiera spektaklu w teatrze, opera lub balet, czy też mecz piłki nożnej na stadionie miejskim. Proponujemy naszym klientom wspólne wyjście do teatru zakończone wykwintną kolacją lub kolację na stadionie podczas meczu ulubionej drużyny.

Dobierając atrakcje pamiętajmy zawsze kto jest uczestnikiem konferencji. Inne atrakcje proponujmy pracownikom, którzy świetnie znają się z codziennych firmowych relacji, a inne naszym partnerom handlowym.

Organizacja eventów firmowych – przepis na udaną imprezę

Jak zorganizować udany event firmowy?

Odpowiedź na to pytanie może wydawać się banalna, ale jej znalezienie jest bardzo ważne, zanim uruchomimy całą machinę przygotowań do realizacji imprezy.

Organizator eventu powinien rozważyć wiele kwestii. Niektóre z nich omówimy poniżej, inne poruszymy w kolejnych artykułach.


Gdzie zorganizować imprezę firmową?

Wybór odpowiedniej lokalizacji jest jednym z gwarantów powodzenia całego przedsięwzięcia. Miejsce musi intrygować, być niesztampowe, ale jednocześnie łatwo dostępne. Istnieje wiele lokalizacji, które mają w sobie magię i decydują o całościowym odbiorze imprezy.


Podziel się z nami swoją wiedzą – my podzielimy się swoimi doświadczeniami…

Żeby opracować koncepcję wydarzenia, przeprowadzamy szczegółowe wywiady z osobami, które najlepiej znają zaproszonych uczestników. Nasi klienci w ten sposób przekazują nam wiele cennych informacji, na temat ich oczekiwań. Ten początkowy etap pracy nad przygotowaniem eventu jest niezmiernie ważny i to on w znacznej mierze wpływa na jego kształt. Doświadczeni organizatorzy z branży MICE mają w zanadrzu wiele pomysłów, które nadadzą imprezie wyjątkowego charakteru. Właściwy dobór atrakcji i dopasowanie ich do okoliczności spotkania wymaga jednak dobrej komunikacji na linii zleceniodawca – firma eventowa.

Organizacja imprez integracyjnych w mieście – Poznań (część I)

Zorganizowanie imprezy w mieście jest często dobrym pomysłem na zintegrowanie zespołu. Włożenie odrobiny wysiłku w jej przygotowanie, może sprawić że będzie ona również sporym zaskoczeniem i przygodą dla pracowników. W sytuacji gdy dysponujemy zaledwie kilkoma godzinami, lub impreza integracyjna jest atrakcją towarzyszącą targom, dniom branżowym czy konferencji, warto poszukać kilku pomysłów na urozmaicenie pobytu w mieście. W związku z tym, że żyjemy i pracujemy w Poznaniu, chcemy poświęcić odrobinę uwagi możliwościom, które stwarza przestrzeń miejska. Artykuł ten jest początkiem cyklu poświęconego imprezom w mieście.


Integracja w formie agenta

W jednym z artykułów wspominaliśmy o pomyśle zorganizowania fabularnej gry miejskiej. Proponujemy ciekawy scenariusz, którego akcja dzieje się w Poznaniu. Tego dnia ulice miasta staną się planszą do gry, a uczestnicy wcielając się w agentów służb specjalnych, poznają kryminalne zagadki miasta, spotkają się z barwnymi postaciami historycznymi i odkryją tajemnice, które nie widziały światła dziennego od stuleci. Fabuła gry dotyczy skradzionych skarbów należących do poznańskiego rodu szlacheckiego, pełna jest niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Ta niezwykła historia zahipnotyzuje uczestników gry, a rozwiązanie zagadki zaskoczy wszystkich.

Organizacja imprez integracyjnych w mieście – Poznań (część II)

Integracja poprzez gotowanie – warsztaty kulinarne

Cieszące się dużą popularnością w ostatnim czasie telewizyjne programy kulinarne i wzrastające zainteresowanie zdrowym żywieniem, sprawiła że podczas wielu imprez integracyjnych to właśnie gotowanie pod okiem profesjonalistów budzi żywe zainteresowanie. Okazuje się, że doskonałym pomysłem na integrację pracowników może być wspólne przygotowanie sałatki z pieczonego buraka lub canelloni z bakłażana i szpinakowej ricotty.

Warsztaty kulinarne prowadzone są przez szefów kuchni znanych restauracji oraz specjalistów od zdrowej diety, czy też znawców win. W zajęciach uczestniczy od kilkunastu do kilkudziesięciu osób, które zostają podzielone na rywalizujące ze sobą zespoły. Zadaniem każdej grupy jest przygotowanie wybranej przez siebie przystawki, dania głównego oraz deseru.

Prowadzący warsztaty szefowie kuchni omawiają z grupami każde danie. Po ich przygotowaniu efekt pracy zespołów podlega ocenie jury. Kryteriami oceny jest nie tylko smak, istotna jest również prezencja dań oraz utrzymanie czystości stanowisk. Na zwycięzców czekają oczywiście nagrody, a potrawy stają się częścią kolacji.

Organizacja imprez integracyjnych w mieście – Poznań (część III)

Chillout w siedzibie firmy

Organizacja imprez integracyjnych kojarzy nam się z wyjazdem poza teren firmy. Celem wspólnych wyjazdów jest odprężenie pracowników, poprawa atmosfery i relacji. Nową propozycją dla firm jest z kolei wykorzystanie otoczenia firmy i stworzenie w nim intymnej strefy, tzw. Chillout Room&Green Zone, w której pracownicy znajdą miejsce do odprężenia podczas krótkiej przerwy w pracy. Pomieszczenia biurowe oraz teren zielony przy budynkach firmowych zostają zaaranżowane na strefę relaksu, w której pracownicy mają możliwość wyciszenia się, osiągnięcia harmonii, złagodzenia stresu i napięcia nerwowego. Miejsce to staje się swego rodzaju oazą spokoju, w której pracownicy mogą skorzystać między innymi z:
- foteli masujących, gdzie wybierając odpowiedni program masujący, można: złagodzić bóle szyi i kręgosłupa, zredukować stres, rozluźnić mięśnie grzbietu, zmniejszyć napięcie w ramionach,
- tlenoterapi przy uzyciu koncentratorów tlenu,
- muzyki relaksacyjnej,
- piłkarzyków stołowych,
- gry mindflex – sterowanej falami mózgowymi,
- leżakami, stolikami z parasolami, hamakami.

Wyjazdy firmowe – Szwajcaria Saksońska

Szwajcaria Saksońska to niezwykła kraina znajdująca się na południowy wschód od Drezna, urzekająca turystów swym górskim krajobrazem. Do najważniejszych atrakcji regionu należy przepiękna formacja skalna Bastei, z charakterystycznym kamiennym mostem rozpiętym nad górskim urwiskiem. Spacer wśród piaskowych form skalnych, niezapomniane widoki na przełom Łaby z mostów i platform widokowych zawieszonych na skałach, dostarczają niezapomnianych wrażeń. Z Bastei prowadzi górski szlak do malowniczego, położonego nad samą Łabą kurortu Rathen. Ze względu na zabytkowy charakter miejscowości, zmotoryzowani turyści mogą dostać się tu jedynie drogą promową, pozostawiając samochód po drugiej stronie rzeki. W niewielkiej odległości od Bastei, na szczycie 40-metrowej skały, zlokalizowana jest twierdza Koenigstein, która jest jedną z największych tego typu budowli w Europie. Na terenie twierdzy (9,5 hektara) znajduje się około pięćdziesięciu budynków o różnym przeznaczeniu, wiele wystaw stałych i czasowych, punktów widokowych oraz restauracji serwujących specjały niemieckiej kuchni. Obiekt ten nigdy nie został zdobyty, a przez wieki był nie tylko siedzibą wojska, ale również najlepiej strzeżonym więzieniem. Ze względu na niewielką odległość od Polski Szwajcaria Saksońska może być również idealną propozycją wycieczki dla osób odpoczywających w Karpaczu czy Świeradowie Zdrój.

Wyjazdy firmowe – Bamberg

W poprzednim artykule poruszyliśmy temat wyjazdu do Szwajcarii Saksońkiej, który nieoficjalnie rozpoczął cykl artykułów dotyczących wyjazdów firmowych do Niemiec. Tym razem zapraszamy do Bambergu - urokliwego miasta, położonego w północnej Bawarii. Wielkopolanom kojarzy się ono z osadnikami pochodzącymi z tego niemieckiego miasta, czyli Bambrami, którzy w XVIII wieku zasiedlali tereny Wielkopolski. Bamberg już na pierwszy rzut oka zachwyca swą niezwykłą architekturą i położeniem. Posiada również wiele cennych zabytków. Znawców sztuki z pewnością zainteresuje katedra, która słynie z ołtarza będącego dziełem Wita Stwosza. Najbardziej charakterystyczny i ciekawy jest jednak Ratusz znajdujący się na sztucznej wyspie utworzonej na rzece Regnitz. Budynek zachwyca nie tylko swym położeniem, ale również przepięknie zdobioną elewacją.


W sezonie turystycznym miasto tętni życiem. Ulice głośne od muzyki, restauracyjki pełne gości. To wszystko sprawia, że mamy wrażenie uczestniczenia w niezwykłej ulicznej zabawie. Przyczyną tego „zamieszania” jest warzone w Bambergu dymne piwo. Wyraźnie wyczuwalny zapach dymu, sprawi z pewnością, że nie pomylimy go z żadnym innym bawarskim piwem. Najbardziej znany jest browar Schlenkerla, a piwo wytwarzane tu urosło do rangi lokalnego przysmaku i symbolu miasta.

Wyjazdy firmowe – Camargue

Dziś przeniesiemy się do niezwykłej krainy, znajdującej się na południu Francji w delcie rzeki Rodan, nad wybrzeżem Morza Śródziemnego. Przybywających tu turystów urzeka obecność rzadko spotykanych gatunków zwierząt i tradycyjny styl życia nielicznych mieszkańców.

Znaczną część krainy zajmują jeziora i z tego powodu nazywana jest największymi mokradłami Europy, które zamieszkuje najliczniejsza na naszym kontynencie kolonia lęgowa flamingów. Ptaki te żyją tu na wolności i można je podziwiać z bardzo bliska w licznych rezerwatach. Jednym z najciekawszych jest Park Ornitologiczny Pont de Gau, w którym podczas kilkugodzinnego spaceru wśród mokradeł, można nacieszyć oczy wszechobecnymi flamingami, jak również spotkać inne gatunki zwierząt, w tym żyjące półdziko stada białych koni rasy Camargue. Konie te są wykorzystywane przez miejscowych pasterzy do przepędzania bydła. I to właśnie byki są kolejnym symbolem i nieodłącznym elementem krajobrazu Camargue. Turystów przechadzających się uliczkami miasta Saintes Maries de la Mer zaskoczyć mogą znaki drogowe ostrzegające przez tymi zwierzętami. Ostrzeżenie to należy potraktować poważnie, gdyż region ten słynie z hodowli byków do corse camarguaise - bezkrwawej odmiany korridy, która przyciąga rzesze odwiedzających.

Wyjazdy firmowe - Lofoty

Norwegia jest zjawiskowo pięknym krajem. Przyroda będąca przedmiotem niemalże kultu dla jej mieszkańców, zdumiewa i zachwyca coraz liczniej przybywających tu turystów.

W artykule tym skupimy się na przyrodniczej perle w koronie Królestwa Norwegii - Lofotach, które uznawane są za jedne z najpiękniejszych wysp świata.

Archipelag położony jest za kołem podbiegunowym i składa się z dziesiątek wysp i wysepek o bardzo urozmaiconej linii brzegowej. Komunikacja pomiędzy nimi odbywa się dzięki licznym mostom i podmorskiemu tunelowi.

Na odwiedzenie wysp warto przeznaczyć co najmniej kilka dni. Korzystając z noclegu pomyśleć można o wynajęciu tzw. „rorbu”. Te drewniane chatki, zamieszkiwane dawniej przez rybaków, obecnie służą turystom jako bardzo komfortowe domki letniskowe. Decydując się na to rozwiązanie, można w wielu przypadkach skorzystać również z przysługujących do „rorbu” łodzi rybackich, które przydatne będą w szczególności entuzjastom wędkowania.

Odwiedzających Lofoty zauroczą z pewnością białe nadmorskie plaże, położone u stóp zaśnieżonych szczytów górskich oraz lazur krystalicznie czystej wody. Atrakcją archipelagu są również białe noce. W miesiąc letnich słońce tu nie zachodzi, a dzień trwa całą dobę.

Wyjazdy narciarskie dla firm - Livigno

Pobyty w kurortach narciarskich cieszą się niesłabnącą popularnością wśród wyjazdów incentive.

Podczas dnia uczestnicy chętnie korzystają z infrastruktury narciarskiej oraz podnoszą swoje umiejętności jeżdżąc z instruktorami. Popołudnia i wieczory są natomiast dobrą okazją do zorganizowania interesujących eventów, które pozwalają na zacieśnienie relacji w grupie. Polecamy w szczególności zawody narciarskie z pomiarem czasu oraz udział w zabawach i animacjach organizowanych w ramach Apres Ski.

Firmy wybierają zwykle ośrodki narciarskie dające gwarancję śniegu. Jednym z nich jest Livigno. Miasteczko to ze względu na warunki klimatyczne, należy do najważniejszych alpejskich ośrodków narciarskich. Centralna część miejscowości położona jest na wysokości 1816 m n.p.m. na płaskowyżu długości około 12 km, otoczonym górami.

Atutem Ski Area Livigno jest 115 km tras zjazdowych oraz 2 snowparki. Z całej infrastruktury sportów zimowych można korzystać wykupując jeden skipass, którego cena jest umiarkowana, a najbardziej popularnym wyciągiem jest Ski Lift Carosselo 3000. Korzystając z gondolki, dzięki której dotrzemy na wysokość 2797 m n.p.m., będziemy mieli okazję podziwiać wspaniałą panoramę obejmującą szczyty górskie i znajdującą się poniżej miejscowość. To tu rozpoczyna się mnóstwo tras zjazdowych o zróżnicowanym poziomie trudności.

Fanów nart biegowych z pewnością zainteresuje fakt, że przygotowanych jest dla nich około 40 km tras. Atutem Livigno jest również strefa wolnocłowa, gdzie w okazyjnych cenach zakupić można perfumy, słodycze, paliwo oraz znane gatunki alkoholi, w tym słynne włoskie Bombardino.

Wyjazdy firmowe – Geirangerfjord

Kontynuujemy temat wyjazdów firmowych do Norwegii, której walory przyrodnicze sprawiają, że jest niewyczerpanym źródłem inspiracji dla organizatorów turystyki incentive.

Artykuł ten dotyczy Geirangerfjord, który uznany jest za unikalny i wyjątkowo piękny, dlatego znalazł się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na końcu fiordu znajduje się miasteczko Geiranger, liczące niewiele ponad dwustu stałych mieszkańców. Turystów, którzy decydują się dotrzeć tu drogą lądową zaskoczyć mogą ogromne statki oceaniczne, które stacjonują w niewielkim porcie. To one przywożą codziennie tysiące turystów, poszukujących zapierających dech w piersiach widoków. Do Geiranger prowadzą dwie drogi lądowe. Wiodąca od północy Ørnevegen (Droga Orłów), uznana jest za jedną z największych atrakcji Norwegii ze względu na różnice wysokości i krajobraz. Droga składa się z 11 serpentyn ułożonych jedna pod drugą. Pokonując ją proponujemy zrobić przystanek w specjalnie przygotowanym do tego miejscu (parking przy Zakręcie Orłów), z którego możemy podziwiać panoramę Geirangerfjordu i wodospady.

Od południa do Geiranger można dotrzeć pokonując drugą serpentynę. Dojechać nią można do punku widokowego, znajdujące się na górze Dalsnibba.

Na szczyt o wysokości 1 500 m n.p.m. wjedziemy korzystając z prywatnej drogi, której pokonanie jest z pewnością emocjonujące a czasem niebezpieczne, ze względu na liczne zakręty i brak barierek. Szutrowa droga jest otwarta tylko latem, z uwagi na zalegający śnieg.

W Geiranger warto wynająć kajak lub łódź motorową, aby odbyć niezwykła wycieczkę po turkusowych wodach fiordu. Można skorzystać również z promu lub organizowanych safari.

Przyroda jest tu oszałamiająca i niczym nieskażona. Fiord o głębokości 600 metrów jest doskonałym środowiskiem dla ryb. Częstym widokiem są wędkarze, którzy łowiąc z łodzi, wyciągają na powierzchnię wspaniałe okazy ryb. Podczas wycieczki mamy okazję podziwiać prawie pionowe stoki górskie, które „wyrastają” z fiordu i wznoszą się na wysokość 1600 metrów n.p.m. Atrakcją są również liczne wodospady, w tym słynne Brudesløret(Ślubny Welon) i De syv søstrene (Siedem Sióstr). W słoneczny dzień nad wodospadami pojawiają się liczne tęcze, które mienią się tysiącem barw.

Geiranger jest też punktem startowym wędrówek po górach. Po dotarciu do farmy Wsterås, znajdującej się 4 km od centrum miejscowości, można przespacerować się do wodospadu Storseterfossen i przejść ścieżką prowadzącą za nim – gwarantujemy niesamowite wrażenia!

Wyjazdy firmowe – Droga Trolli

Droga Trolli zwana również Drabiną Trolli znajduje się na norweskim Narodowym Szlaku Turystycznym Geiranger – Trollstigen. Droga składająca się z 11 ostrych zakrętów, otoczona jest wysokimi szczytami górskimi oraz wodospadem Stigfossen, usytuowanym pomiędzy zakrętami. Wodospad, którego spienione wody pokonują 180 metrów wysokości, przemienia się następnie w rwący strumień.

Drogę Trolli otwarto w 1936 roku i od samego początku stała się ona sztandarową atrakcją turystyczną Norwegii. Przemierzając trasę podziwiamy nie tylko majestatyczne widoki, ale również umiejętności inżynierów i budowniczych, którzy w przeciągu 8 lat zbudowali ją w tak trudnym i niedostępnym terenie.

Pokonanie drogi wymaga od kierowcy i pasażerów stalowych nerwów. Wynika to z tego, że jest ona mocno nachylana, a większość serpentyn zakręca pod kątem 180 stopni. Ze względu na pokrywę śnieżną, Droga Trolli otwarta jest zwykle od połowy maja do końca września. Po przejechaniu 11 zakrętów, w najwyższym punkcie trasy, warto zatrzymać się na parkingu i udać na pobliski punkt widokowy. Z tarasów dosłownie zawieszonych nad przepaścią, możemy ponownie spojrzeć na Drogę Trolli, która z perspektywy lotu ptaka przypomina chaotycznie pozwijaną wstążkę.

Piknik firmowy – przepis na udaną imprezę: firmowy mecz

Obserwujemy spore zainteresowanie atrakcjami sportowymi podczas pikników firmowych. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, proponujemy organizację zawodów piłkarskich, w których wezmą udział drużyny firmowe.

Rozegranie meczu na prawdziwym stadionie, po którym na co dzień biegają gwiazdy footballu, jest z pewnością wyjątkowym przeżyciem. Mecz na Stadionie Narodowym w Warszawie, czy też Inea Stadionie w Poznaniu jest osiągalny i może być dla pracowników niezwykłą przygodą. Emocje są jeszcze większe, gdy do każdej z firmowych drużyn, dołącza zawodnik z ich ukochanego klubu sportowego. Na boisku pojawiają znani piłkarze, którzy nie tylko podnoszą rangę spotkania, ale przede wszystkim zasilają składy.

Podczas meczu zainteresowanie kibiców (pracowników firmy) jest ogromne, gdyż każdemu zależy na tym, aby zwyciężyła drużyna reprezentująca jego dział. Smaczku całości nadaje komentator, przekaz na żywo na telebimach, bandy dookoła boiska z logo firmy oraz pokazy cheerleaderek, które zagrzewają drużyny do walki o zwycięstwo. Wszystko ma wyglądać tak jak podczas meczu zawodowców.

Wyjazdy firmowe – Barcelona Gaudiego

Okazją do odwiedzenia stolicy Katalonii może być wizyta na jednej z odbywających się na terenie Fira Barcelona imprez targowych, czy też mecz piłki nożnej rozgrywany na słynnym Camp Nou. Powodów do poznania miasta jest oczywiście znacznie więcej. W artykule tym skupimy się na walorach architektonicznych Barcelony, która słynie z wyjątkowej atmosfery i ciekawych budynków. Tym razem poświęcimy kilka słów twórczości katalońskiego architekta - Gaudiego.

Do najsłynniejszych budowli Gaudiego należą m.in. kościół Sagrada Familia, Casa Mila, Casa Batlló czy też Park Guell. Każde z tych miejsc zasługuje na poświęcenie szczególnej uwagi i wizytę. Ich niezwykle oryginalne formy przyciągają turystów z całego świata, czyniąc je sztandarowymi atrakcjami Barcelony.

Sagrada Familia, której budowę rozpoczęto w 1882 roku, wciąż nie została ukończona, ze względu na ilość detali architektonicznych do wykonania. Uważana jest ona powszechnie za symbol miasta i główne osiągnięcie projektanta. Budowie świątyni Gaudi poświęcił się bez reszty w ostatnich latach życia.

Z kolei budynek Casa Mila, który z początku nie przypadł do gustu mieszkańców Barcelony i był nazywany przez nich „Kamieniołomem”, posiada fasadę która zdaje się przypominać wzburzone morze. Inwestycja została zaprojektowana i zbudowana dla barcelońskiego przedsiębiorcy Pere Milá. Gaudi w projekcie zrezygnował praktycznie z prostych linii, dzięki czemu jest on niezwykle fantazyjny i w pełni reprezentuje jego styl.

Kamienicę Casa Batlló, przebudowaną przez Gaudiego, wyróżniają liczne nawiązania do motywów zwierzęcych. Dach budynku przypomina ogon smoka, balkony mają kształt czaszek, a płytki pokrywające ściany nawiązują do rybich łusek.

Chętnie odwiedzaną atrakcją Barcelony jest również Park Guell. Ten duży ogród z wieloma elementami architektonicznymi stworzonymi przez Gaudiego, położony jest na wzniesieniu, z którego rozpościera się panorama miasta. Projekt realizował modną na przełomie XIX i XX wieku ideę „miasto – ogród”. Obszar ten początkowo miał być osiedlem dla zamożnych mieszkańców Barcelony. Inwestor i przyjaciel architekta Eusebi Güell, planował zbudować na tym terenie przeszło sześćdziesiąt domów. Zamierzenia te jednak nie zostały zrealizowane i ogród wkrótce został przekształcony w park miejski. Wśród pięciu budynków, które twórcom udało się postawić znajduje się dom Gaudiego.

Video mapping

Video mapping to przede wszystkim tworzenie wizuali i grafik oraz „ożywianie” różnego rodzaju przedmiotów, specjalnie stworzonych konstrukcji na fabrykach i budynkach kończąc.

Przy wykorzystaniu dużej mocy projektorów jesteśmy w stanie uzyskać niesamowite trójwymiarowe efekty jak budowanie i burzenie ścian, ingerencja w strukturę budynku poprzez zmianę elewacji, tworzenie elementów architektonicznych, który dana budowla nie posiada, a także zalewanie wodą i inne efekty specjalne, które zawsze robią wrażenie na widzach.

Istnieje możliwość stworzenia animacji dedykowanych przedsiębiorstwu czy konkretnemu produktowi. Podczas imprezy z okazji jubileuszu firmy z branży outsourcingowej, przygotowaliśmy pokaz video mappingu, który zobrazował rozwój usług na przestrzeni lat.

Piknik firmowy – przepis na udaną imprezę: piknik tematyczny

Przykładem pikniku tematycznego może być realizowana niedawno impreza, podczas której atrakcje, catering i dekoracje nawiązywały do trzech krajów: Polski, Francji oraz USA. Wybór tej tematyki wiązał się z działalnością firmy w powyższych krajach.

W menu poza specjałami kuchni polskiej, takimi jak karkówka, kiełbaska z grilla czy stół z staropolski z wybornymi wędlinami, znalazły się ciekawe potrawy z zagranicznym rodowodem.

Na stole francuskim pojawiła się m.in. wołowina po burgundzku, sałatka nicejska oraz uwielbiane przez wszystkich croissanty. Stół amerykański uatrakcyjniły Hot – Dogi, prawdziwe amerykańskie hamburgery, sałatka Coleslaw oraz muffinki.

Tak zróżnicowane menu spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników. Było naprawdę z czego wybierać. Kolorytu całości dodała ubrana tematycznie obsługa cateringowa oraz dekoracje bufetów.

Atrakcją imprezy były również degustacje alkoholi i serów poprowadzone przez sommeliera. Zainteresowani mieli okazję skosztować amerykańskich Burbonów, a także francuskich win i serów.

Ponadto na scenie pojawiły się zespoły grające piosenkę francuską, amerykańską oraz polską. Finałem pikniku był pokaz sztucznych ogni.

Piknik firmowy – przepis na udaną imprezę: turnieje sportowe

Kontynuujemy wątek atrakcji sportowych podczas pikników.

Oprócz wspomnianej we wcześniejszym artykule piłki nożnej, dużą atrakcją dla pracowników jest turniej siatkówki oraz piłkarzyków stołowych.

Do rozegrania turnieju siatkówki w wersji klasycznej lub plażowej wykorzystujemy zwykle 2 - 3 boiska. Ilość boisk uzależniona jest od liczby drużyn startujących w zawodach. Na początku turnieju odbywa się losowanie drużyn i przydział do grup. Nad przebiegiem wszystkich etapów turnieju czuwają sędziowie. Emocje są ogromne, a kibice - koleżanki i koledzy z pracy oraz rodziny zawodników, przynoszą transparenty i zagrzewają swoich ulubieńców do rywalizacji.

Turnieje piłkarzyków rozgrywane są zwykle na 4-6 stołach. Przy każdym z nich znajduje się sędzia – animator, który liczy i zapisuje punkty. O tym, że dyscyplina ta staje się z roku na rok coraz bardziej popularna, niech świadczy to, że dwie Poznanianki, które gościliśmy na naszych imprezach, zdobyły już dwukrotnie Mistrzostwo Świata w Parach Kobiecych.

Zainteresowanie amatorskim uprawianiem sportu i chęć udziału w rozgrywkach nadaje imprezom niezwykłą atmosferę. Smaczku dodają również personalizowane koszulki z nazwą drużyny i numerem zawodnika oraz z logo firmy.

Trzy najlepsze drużyny otrzymują medale, a zwycięzcy dodatkowo puchar i nagrody specjalne. Radość wygranych i uznanie zdobyte wśród kolegów, z pewnością rekompensują uczestnikom wysiłek włożony w udział w turnieju.

Wyjazdy narciarskie – Austria

Firmom organizującym wyjazdy narciarskie zależy na gwarancji dobrych warunków na stokach. W związku z tym coraz częściej decydują się na korzystanie z alpejskich ośrodków narciarskich. Atrakcyjna pod tym względem jest Austria. W tym niewielkim Państwie znajduje się aż 8 lodowców udostępnionych narciarzom, z czego 5 znajduje się w Tyrolu. Tyrolskie lodowce połączone są wspólnym karnetem narciarskim, co stanowi bezkonkurencyjną ofertę dla fanów sportów zimowych.


Lodowiec Hintertux


Góra dostarcza niesamowitych wrażeń przez okrągły rok. Hintertux to jedyny w Austrii całoroczny ośrodek narciarski uznawany za najlepszy lodowcowy region narciarski na świecie. Ośrodek znajduje się na końcu doliny Zillertal, w samym sercu Tyrolu. Z wysokości 3250 metrów n.p.m. rozpościerają się wspaniałe widoki na Alpy.

Latem dostępnych jest 18 km tras zjazdowych, które obsługuje 10 czynnych wyciągów. Jednak kiedy tylko spadnie pierwszy jesienny śnieg do dyspozycji narciarzy jest od 40 do 60 km tras. Zimą ilość tras jest naprawdę imponująca!

Ze względu na popularność ośrodka narciarskiego, noclegi w okresie zimowym warto rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

Wyjazdy firmowe – Półwysep Gargano (Włochy)

Podczas wyjazdu do Włoch polecamy odwiedzić miejsce, które nie jest jeszcze spopularyzowane wśród zagranicznych turystów, a które z pewnością warto zobaczyć. Po zwiedzeniu głównych atrakcji – Wenecji, Rzymu, Werony czy Florencji, warto udać się na południe kraju i poszukać wytchnienia nad Adriatykiem. Niezwykle malowniczy, górzysty Półwysep Gargano, położony jest w Apulii, na tzw. „ostrodze włoskiego buta”. Półwysep słynie z pięknych i w większości piaszczystych plaż oraz skalnych wapiennych cypli tworzących kameralne zatoczki. Morze przyjmuje tu barwę zielonkawo – niebieską i zachęca do kąpieli. Przy okazji wizyty na Półwyspie Gargano można wybrać się na jednodniową wycieczkę na znajdujące się niedaleko Wyspy Tremiti, lub w głąb lądu do Parku Narodowego Gargano, który chroni pozostałości lasu Forresta Umbra. Dzięki bujnej zieleni, klimat w parku jest umiarkowany i łagodny, co pozwala odetchnąć od panującego latem upału.

Piaskowe animacje podczas imprezy firmowej

Ciekawym akcentem podczas imprezy jubileuszowej może być przedstawienie historii firmy za pomocą animacji piaskowych.

Wykorzystując tą technikę artystycznej ekspresji, możemy przedstawić w niecodzienny sposób całe animowane historie tworzone z piasku na oczach widzów. Animacje tworzone są przez niezwykle kreatywnych i utalentowanych artystów, którzy transformując jeden obraz w następny potrafią zachwycić odbiorców swą pomysłowością. Animacje tworzone są od pojedynczych elementów do pełnych scen, w których może być zawarta historia rozwoju przedsiębiorstwa, jego usług, przedstawione mogą być produkty, logotypy itp. Animacje piaskowe to niezwykłe przedstawienie, które pozostaje w pamięci, stanowiąc oryginalną i ekskluzywną oprawę artystyczną.

Wyjazdy narciarskie: Zell am See – Kaprun

Region Zell am See – Kaprun jest wspaniałym miejscem na pierwszy wyjazd narciarski w Alpy. Góra Schmittenhöhe oraz lodowiec Kitzsteinhorn zapewniają doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych na trasach o zróżnicowanym stopniu trudności. Bajkowa sceneria jeziora w Zell am See oraz śnieżnobiały lodowiec w Kaprun, zachwyca każdego, kto choć raz wybrał ten region narciarski.

Osobom początkującym polecamy w szczególności stoki położne na Schmittenhöhe i Maiskogel, która określana jest często Górą Rodzinną, gdyż wybierana jest przez rodziny z dziećmi. Nie bez znaczenia jest również dogodne, centralne położenie góry w Kaprun.

Z kolei lodowiec Kitzsteinhorn o wysokości 3203 m n.p.m. jest całorocznym ośrodkiem sportów zimowych. Na wysokości 2500 metrów znajduje się Ice Camp otwarty od stycznia do kwietnia. To cztery połączone ze sobą igloo, w których mieszczą się się bary lodowe oraz salon Audi Quatro. W roku 2015 atrakcją Ice Campu będzie instalacja austriackiego rzeźbiarza Maxa Seibalda.

Dla ekspertów lodowiec oferuje zjazd stokiem o nazwie Czarna Mamba, którego spadek wynosi 63% a długość wynosi 1000 metrów. To tylko niektóre z licznych atrakcji lodowca.

Wyjazdy firmowe – Pireneje

Turystom z naszego kraju Hiszpania kojarzy się przede wszystkim z plażami i letnim wypoczynkiem na Costa Brava i Costa del Sol, a także wizytą w Madrycie czy Barcelonie. Chcielibyśmy zaproponować Wam cykl artykułów poświęconych zakątkom Hiszpanii, które niejednego zaskoczą spektakularnymi widokami i wspaniałą przyrodą.

Do miejsc takich należą z pewnością Pireneje. Pasmo górskie rozciąga się w północno-wschodniej części Półwyspu Iberyjskiego, pomiędzy Atlantykiem (Zatoką Biskajską) na zachodzie i Morzem Śródziemnym na wschodzie. Grzbiet pasma stanowi w większości naturalną granicę pomiędzy Hiszpanią i Francją. Najwyższe szczyty sięgają do 3500 m n.p.m.

Ogrom gór zachwyca. Ciągnące się, zdawałoby się bez kresu pasmo, jest potężne i posiada wiele niezwykłych miejsc, nadających się doskonale do turystyki górskiej, wspinaczki jak i uprawiania sportów zimowych. Odrobinę uwagi poświęcimy Dolinie Ordesy, znajdującej się w zachodniej części gór. Dolina została wyżłobiona przez lodowce, a jej krajobraz jest chroniony w ramach parku narodowego Ordesa i Monte Perdido. W dnie doliny płynie Rio Ara, która tworzy szereg wodospadów i kaskad. Ta rwąca rzeka doskonale nadaje się do organizacji emocjonujących raftingów oraz uprawiania canyoningu. Przybywających do Ordesy urzeka wspaniały krajobraz wysokogórski, malownicze doliny, w których można odnaleźć prawdziwe bogactwo fauny i flory. Obszar ten, ze względu na surowość i niedostępność, uniknął masowego napływu turystów i w niewielkim stopniu został zmieniony przez człowieka. W jego szczytowych partiach zalega wieczna zmarzlina. Wśród rzadkich gatunków zwierząt spotkać można żbiki, desmany pirenejskie, kozły pirenejskie, dziki, rysie, wydry, tchórze i lisy. Żądni wrażeń turyści odwiedzają Ordesę w celu odbycia wyprawy na szczyt Monte Perdido, którego wysokość wynosi 3355m n.p.m. Szczyt należy do masywu Tres Sorores (Trzy Siostry), który jest najwyższym obszarem o budowie wapiennej w Europie.

Wyjazdy firmowe - Costa da Morte

Tym razem zabierzemy Was do północno – zachodniego zakątka Hiszpanii, położonego w Galicji - Costa da Morte. Ten magiczny obszar nadmorski z potężnymi skalnymi klifami, występującymi naprzemiennie z urokliwymi piaszczystymi plażami, rozciąga się nad Oceanem Atlantyckim. Przez stulecia rozbiło się tu mnóstwo statków oraz odbyło się kilka historycznych bitew morskich. Z obu przyczyn straciło tu życie wielu marynarzy i członków załóg. Te wydarzenia i zła sława wśród marynarzy, spowodowały, że obszarowi temu nadano nazwę „Wybrzeża Śmierci”. Ocean opływający Costa da Morte jawi się jako niezwykle potężny żywioł. Kąpiel na tutejszych dzikich plażach, które nie posiadają falochronów, jest niebezpieczna ze względu na siłę fal i skały. Trzeba przyznać, że woda Oceanu Atlantyckiego również nie należy do najcieplejszych. Powyższe przesłanki decydują, że Costa da Morte oparło się masowemu ruchowi turystycznemu i wybierane jest głównie przez śmiałków uprawiających windsurfing. Punktem obowiązkowym wycieczki jest odwiedzenie Cabo Fisterra. Nazwę przylądkowi nadali Rzymianie, a tłumaczenie łacińskiej nazwy oznacza dosłownie „Koniec Lądu”. Zresztą Cabo Fisterra, aż do czasów Krzysztofa Kolumba, uważany był za najdalej wysunięte na zachód miejsce świata. Przylądek od wieków jest miejscem pielgrzymek, a przybywający tu dokonywali spalenia swoich ubrań i obuwia, doznając przy tym symbolicznego oczyszczenia.

Wyjazdy firmowe - Magerøya

Docierając do północnych rubieży Europy natrafimy na przylądki Nordkapp i Knivskjellodden, oba położone na wyspie Magerøya, w norweskiej prowincji Finnmark. Popularny wśród turystów Nordkapp (Przylądek Północny), uważany jest często za najdalej wysunięty na północ punkt naszego kontynentu. Miejscem takim jest w rzeczywistości znajdujący się na stałym lądzie Nordkinn.

Wzniesienie, na którym znajduje się Przylądek Północny, jest ogromną atrakcją turystyczną, którą pomimo niedogodnego dla ruchu turystycznego położenia wyspy Magerøya, odwiedza wielu turystów z całego świata. Z uwagi na to, w latach dziewięćdziesiątych XX w., wybudowano najdłuższy i najgłębszy w tamtym czasie podmorski tunel drogowy, który połączył wyspę z kontynentem. Przybywający na Nordkapp podróżnicy spoglądają z podziwem w kierunku bezkresnej przestrzeni Oceanu Arktycznego, który zaczyna się w tym miejscu i rozciąga w kierunku Spitsbergenu, wyspy należącej do norweskiego archipelagu Svalbard.

Na wyspie Magerøya znajduje się największa w tej części Półwyspu Skandynawskiego kolonia Maskonurów, których ulubionym środowiskiem są arktyczne wody opływające wyspę. Wody te, dzięki oddziaływaniu Prądu Zatokowego (Golfsztromu), są wolne od lodu przez cały rok i obfitują w ogromną ilość różnych gatunków ryb morskich, takich jak: halibut, dorsz, czarniak, zębacz i wiele innych.

Spotkamy tu również wszędobylskie renifery, na które należy szczególnie uważać podczas jazdy samochodem. Prędkość, z którą poruszamy się po drogach, nie może być zbyt duża, gdyż wielokrotnie musimy zwalniać w celu ominięcia zwierząt. Niekiedy konieczne jest całkowite zatrzymanie pojazdu i wyjście z niego, gdyż dopiero wówczas renifery ustąpią nam miejsca i kontynuowanie jazdy będzie możliwe.

Wyjazdy firmowe – Senja

Na północ od Lofotów, w prowincji Finnmark, znajduje się druga co wielkości wyspa Norwegii - Senja. Jej zachodni brzeg wygląda na mapie jak szczęka, której długie zęby obmywane są przez wody Oceanu Arktycznego. Występujące naprzemiennie, osłonięte górami zatoki oraz wysunięte w stronę morza „ostre ja brzytwa” skaliste półwyspy („diabelskie zęby”), tworzą wyjątkowy krajobraz.

Pomiędzy „zębami”, na niewielkiej powierzchni pomiędzy górami a morzem, powstały niewielkie, rozproszone osady rybackie.

Senja nie jest jednak tak surowa, jak mogłoby się początkowo zdawać. Jej południową i wschodnią część stanowią głównie lasy, malownicze górskie wąwozy i rzeki pełne łososi. W lecie trwa tu dzień polarny, co oznacza, że na wycieczkę można wybrać się o każdej porze doby. Jak w całym Finnmarku, występują tu także licznie renifery. Dawniej mieszkańcy Senji utrzymywali się głównie z ich hodowli. Choć wciąż spotyka się tu hodowców reniferów, to obecnie dominującą gałęzią gospodarki jest rybołówstwo, a trzeba przyznać, że tutejsze wody należą do najlepszych łowisk na świecie.

Z Senji można popłynąć na sąsiednią wyspę Andøy, przemierzając promem tzw. The Whale Route, która słynie z przepływających nią wielorybów. W Andenes, dawnej wielorybniczej osadzie, organizowane są Whalesafari – bezkrwawe łowy, podczas których można obejrzeć te największe ssaki. W tutejszych wodach występują kaszaloty, których długość dochodzi do 20 metrów a waga do 75 ton, płetwale karłowate o długości do 9,5 m i wadze do 8 ton, orki o długości do 9 metrów i wadze do 6 ton, morświny oraz olbrzymie humbaki o długości do 19,5 metra i wadze do 45 ton.

Wyjazdy firmowe - Góry Kantabryjskie

Góry Kantabryjskie cieszą oczy sielskimi widokami rozległych pastwisk, zaskakują za każdym zakrętem wyrzeźbionych przez potoki wąwozów, olśniewają błękitem polodowcowych jezior, a także wabią szczytami pasma Picos de Europa, po przemierzeniu których, z opadających w kierunku północnym stoków, rozpościera się widok na skrzący się w promieniach słonecznych Ocean Atlantycki.

Kordyliera Kantabryjska o długości ok. 500 km, położona jest równolegle do Zatoki Biskajskiej, na obszarze hiszpańskich regionów Galicji, Asturii, Kantabrii, Kastylii i León oraz Kraju Basków. W całym paśmie znajduje się wiele grup i masywów górskich. Najsłynniejszą i zarazem najwyższą formacją jest Picos de Europa (pol. Szczyty Europy), składająca się z trzech masywów: El Corion, Los Urrieles z wierzchołkiem Torre de Cerredo (2 648 m n.p.m.) oraz Andara. Wyjątkowe walory krajobrazowe przyciągają turystów, dla których wyznaczono liczne szlaki o zróżnicowanym stopniu trudności. Wśród wspinaczy bardzo popularny jest szczyt Naranjo de Bulnes (2 519 m n.p.m.). Pionowa, skalna ściana o wysokości 500 metrów i urzekającej pomarańczowej barwie, stanowi prawdziwą gratkę dla alpinistów.

Na obszarze Picos de Europa utworzono największy w Hiszpanii park narodowy, chroniący krajobraz oraz unikalne gatunki roślin i zwierząt. Występują tu rozmaite gatunki storczyków, wonnych hiacyntów oraz skalnic. Wśród zwierząt możemy spotkać kozice kantabryjskie, orłosępy i orły przednie. Lasy znajdujące się na terenie parku narodowego oraz na całym obszarze Kordyliery Kantabryjskiej, dają schronienie m.in. czerwonym lisom, wilkom iberyjskim, oraz zagrożonym wyginięciem populacjom głuszców i niedźwiedzi brunatnych.

Na zainteresowanie zasługuje również gospodarka regionu. Ze względu na to, że w Górach Kantabryjskich napotkać można głównie małe wioski i miasteczka, mieszkańcy trudnią się przede wszystkim rolnictwem i hodowlą zwierząt, wypasanych na górskich pastwiskach. Obszar ten słynie także z doskonałych gatunków serów.

Agencja eventowa – dlaczego warto z nią pracować

Tak jak każdej dziedzinie życia, kompleksowe wykonanie zadań związanych z realizacją wydarzenia firmowego, warto powierzyć zawodowemu organizatorowi.

Podobnie jak w przypadku samochodu, wymagającego od czasu do czasu napraw i fachowej obsługi, które zlecamy zaufanemu serwisowi, także w przypadku imprez firmowych „domowe” metody są często niewystarczające.

Organizatorzy imprez dysponują arsenałem pomysłów i doświadczeń, którymi chętnie podzielą się ze swoimi klientami. Żeby do współpracy takiej mogło jednak dojść, konieczne jest otwarta rozmowa i zaufanie obu stron. Agencja z zaangażowaniem przedstawi koncepcję organizacji wydarzenia, po uprzednim zebraniu informacji dotyczących dotychczasowych doświadczeń klienta, jego oczekiwań i założeń budżetowych. Warto, żeby firma eventowa, zanim przystąpi do tworzenia planu imprezy, jak najlepiej poznała potrzeby klienta oraz historię realizowanych dotąd przedsięwzięć. Rzecz ma się podobnie do diagnozy stawianej przez lekarza podczas wykonywania usługi medycznej. Zanim pacjent otrzyma zbiór zaleceń, których realizacja zmierza do poprawy stanu jego zdrowia, lekarz zleca wykonanie szeregu badań, których wyniki pozwalają na postawienie szybkiej i celnej diagnozy, która jak wiemy jest w całym procesie najważniejsze.

Od tego momentu do udanej realizacji imprezy dzieli nas już tylko krok. Dopracowanie planu wydarzenia do perfekcji, zadbanie o wszystkie szczegóły, właściwy i przejrzysty podział kompetencji i dobra organizacja pracy, o te elementy dobra firma eventowa z całą pewnością zadba.